• " Szkoła Kompetencji Kluczowych "

Szkoła Podstawowa w Lipowinie realizuje projekt pod nazwą "Szkoła Kompetencji Kluczowych". Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się pod adresem  http://skk.instytutbs.eu

Cel projektu:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz ukształtowanie właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy u 424 uczniów i 79 nauczycieli z 8 Szkół Podstawowych, z terenu 3 gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego poprzez wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania, indywidualizacji w nauczaniu oraz nauczania metodą eksperymentu. Ponadto, projekt obejmuje swoim zakresem wyposażenie 8 Szkół Podstawowych w sprzęt do prowadzenia zajęć metodą eksperymentu i pozostały sprzęt niezbędny do prowadzenia zaplanowanych w projekcie zajęć (m.in. z zakresu druku 3D z elementami projektowania, z zakresu programowania i robotyki – w zależności od zapotrzebowania zgłoszonego przez szkoły).