• NASI WOLONTARIUSZE

• Nasi wolontariusze

W ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego 17 października 2019 r. gościliśmy w naszej szkole ks. Wiesława Dudara. Nasz gość jest misjonarzem ze Zgromadzenia Słowa Bożego, które ma swoją siedzibę w niedalekim Pieniężnie. Naszego gościa przywitaliśmy śpiewając wspólnie „Barkę”.

W tym roku hasłem Dnia Papieskiego są słowa Ojca Św. Jana Pawła II „Wstaniecie, chodźmy”. Właśnie do tych słów nawiązała prowadząca spotkanie nauczycielka religii Pani Marzena Wnuk. Podkreśliła aktualność papieskiego wezwania. Na słowa te zwrócił uwagę również ks. Dudar opowiadając o swoim powołaniu głoszenia Ewangelii. Ksiądz Wiesław opowiedział nam o swojej pracy w Papui Nowej Gwinei. Przedstawił warunki życia w tym bardzo egzotycznym dla nas kraju, opowiedział o zwyczajach i życiu codziennym naszych rówieśników. W czasie spotkanie uzyskaliśmy również informacje na temat pracy Werbistów, którzy działają na wszystkich kontynentach świata, gdzie spotykają się z różnymi problemami żyjących tam ludzi. Chcąc im pomóc prowadzą różne akcje charytatywne. Do akcji tych włączyło się również w tym roku Szkolne Koło Wolontariatu przekazując na ręce ks. W. Dudara zebrane środki opatrunkowe, środki czystości i stare telefony komórkowe. Nasz gość serdecznie nam podziękował, wręczając na pamiątkę kalendarze misyjne.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W listopadzie wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę słodyczy dla dzieci polskich na Litwie, a 21 listopada włączyli się również w obchody Dnia Życzliwości. Każdy z uczniów mógł w tym dniu napisać list, klika miłych, życzliwych słów do wybranej przez siebie osoby, a działająca w tym dniu wolontariacka poczta dostarczyła je wskazanym osobom.

Uczniowie naszej szkoły potrafią też połączyć przyjemne z pożytecznym, na dyskotece andrzejkowej 28 listopada zebrano karmę dla zwierząt, która w najbliższym czasie zostanie przekazana braniewskim „Animalsom”.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu aktywnie włączyli się również w przygotowanie i przeprowadzenie Loterii Fantowej zorganizowanej w związku z obchodami Dnia Wolontariusza 4 grudnia 2019 r. Zebrane środki w kwocie 250 zł zostały przekazane dla Domu Samotnej Matki w Brąswałdzie. Dziękujemy!

Rozpoczął się II semestr roku szkolnego 2019/20, Szkolne Koło Wolontariatu zachęca uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa  w przeprowadzanych przez nas akcjach: stałych akcjach zbierania karmy dla zwierząt i plastikowych nakrętek dla potrzebujących, a także nadal aktualnych akcjach zbierania środków czystości i środków opatrunkowych, które przekażemy organizacjom pracującym w najbiedniejszych regionach świata.

Nie bądźcie obojętni na drugiego człowieka, pomóżcie!

ODWIEDZILIŚMY FUNDACJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W dniu 15 stycznia 2017 roku przedstawiciele wolontariatu WOŚP z naszej szkoły Tomek Wierzbicki i Zuzanna Lewko  gościli w fundacji WOŚP w Warszawie. Przez kilka godzin mogli brać czynny udział w pracach fundacji. Poznali pracę wolontariuszy, pomagali w przygotowywaniu identyfikatorów na 26 finał orkiestry. Spotkali się również z Jurkiem Owsiakiem.

14 STYCZNIA 2018 GRALIŚMY RAZEM Z   "ORKIESTRĄ"

niedzielę 14 stycznia 2018 r nasi wolontariusze uczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce WOŚP i chociaż było zimno nasze serducha biły gorąco. Pozdrawiamy wszystkich wolontariuszy i naszych darczyńców równiez z Lipowiny.