• Innowacja pedagogiczna

,,Z turystyką na ty – mały i duży podróżnik”

Nazwa placówki: Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Lipowinie

Autor innowacji: Celina Waszczeniuk, Anna Jadczuk

Nauczyciele realizujący : nauczyciel wychowania fizycznego i  matematyki

Przedmiot, na którym będzie wprowadzona innowacja Wychowanie fizyczne

Rodzaj innowacji: metodyczno – organizacyjna

Data wprowadzenia: 03. 02. 2020 r.

Data zakończenia:     31. 05. 2021 r.

Celem głównym wprowadzanej innowacji jest kształtowanie aktywnego, samodzielnego o wysokiej świadomości turystyczno – rekreacyjnej młodego człowieka.

Opis innowacji:

Wskazanie młodemu człowiekowi wielu możliwości efektywnego i kreatywnego wykorzystania czasu wolnego, rozwijania swoich pasji, oraz zdobywania wiedzy turystycznej to najważniejsze zadania naszej innowacji. Innowacja obejmuje zajęcia poza lekcyjne i poza szkolne o charakterze  sportowo – rekreacyjnym ,tanecznym  (fitness), fotograficznym oraz  krajoznawczo- turystycznym. Spotkania odbywać się będą najczęściej w piątki połączone z noclegiem co pozwoli uczniom na dokładniejsze poznanie siebie. Uczniowie będą mieli możliwość nauczenia się odpowiedzialności za siebie i innych oraz samodzielności. Miejscem realizacji będą ciekawe turystycznie zakątki naszego regionu, Szkoła Podstawowa im W. Witosa w Lipowinie oraz inne placówki.  Innowacja adresowana jest do wszystkich chętnych uczniów z klas IV - VIII. Uczestnikami będą uczniowie zainteresowani sportem, aktywnym spędzaniem czasu wolnego i rozwijaniem swoich zainteresowań tanecznych, turystycznych, fotograficznych i przyrodniczo- geograficznych.