• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2023

• Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Celem akcji  jest przekazanie wiedzy oraz kształtowanie świadomości uczniów na temat znaczenia praw dziecka, a także włączenie placówki w uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.  Uczniowie w ramach obchodów zapoznali się z Konwencją o prawach dziecka. Wykonali prace plastyczne i zorganizowali happening. W tym dniu ubrali się w kolorze niebieskim.

• SZKOŁA PAMIĘTA – 5 EDYCJA 2023

•      Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki SZKOŁA PAMIĘTA. Akcja jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej, jak
            i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji Świąt Zadusznych.
            30 października uczniowie udali się na  cmentarze parafialne w Lipowinie i Szylenach, gdzie na grobach śp. dyrektorów Czesława Rudzia i Józefa Kochana zapalili znicze. Znicze zostały również zapalone przy kapliczce -  na nieistniejącym już cmentarzu parafialnym i zbiorowej mogile,  gdzie zostały pochowane szczątki dawnych mieszkańców. Przygotowali gazetkę przedstawiającą patrona szkoły Wincentego Witosa, Reginę Protmann-pierwszą błogosławioną z Warmii oraz Maksymiliana Łabędzia, któremu poświęcony jest w naszej szkole Dąb Pamięci.