• #Laboratoria Przyszłości - drukarka 3D

•    W roku szkolnym 2023/2024  kontynuujemy zajęcia z drukarką 3D. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem sprzętu zakupionego ze środków MEiN w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczestnicy zgłębiają tajniki modelowania 3D w programie Tinkecard , projektowali budowle z kształtów podstawowych, latarnia morska , brelok, itp. Praca w programie Tinkercad pozwala rozwijać kreatywność uczniów, myślenie przestrzenne, oraz umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektowaniu i druku 3D.

• "Młodzi głosują - wybory parlamentarne 2023"

•    10 października 2023r. uczniowie klas 6 – 8 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej - "Młodzi głosują". Celem projektu jest upowszechnianie wśród młodych osób wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu i zasadach organizacji wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawnego oraz kształcenie postaw obywatelskich. W szkole została przeprowadzona symulacja wyborów parlamentarnych. Frekwencja w wyborach wyniosła 63,36%. Wyniki głosowania na poszczególne partie zostaną zaprezentowane 16 października. Akcja ma charakter edukacyjny.