• LEKCJA WOS W URZĘDZIE GMINY

•     23 lutego uczniowie klasy VIII a i VIII b w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie gościli w Urzędzie Gminy w Braniewie. Celem spotkania było poznanie funkcjonowania lokalnego samorządu. Pan Wójt Jakub Bornus  przedstawił strukturę gminy, zadania własne i zlecone oraz zasady tworzenia budżetu i gospodarowania nim. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali od Pana Wójta pamiątkowe gadżety w postaci kubków z logo Gminy Braniewo, długopisów i smyczy.

• #Laboratoria Przyszłości - drukarka 3D

• Wykorzystywana jest przez uczniów do realizacji ich  projektów, przygotowywania pomocy dydaktycznych, modeli, makiet oraz przedmiotów codziennego użytku.

Na zajęciach w lutym uczniowie korzystając z programu Tinkercad, rozpoczęli projekt pt:”Architektura zamku”. Projekt podzielony został na trzy etapy  , na początku projektowane są mury obronne i fosa. Zakończenie projektu planowane jest na marzec , zajęcia przebiegają w miłej i przyjaznej atmosferze, uczniowie z zainteresowaniem śledzą kolejne etapy swojej pracy z drukarką 3D.