• Dzień Papieski

• 17 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel, upamiętniający 44-tą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na tron papieski. Uczniowie zaprezentowali pieśni religijne oraz fragmenty z przemówień Jana Pawła II do młodzieży.

Apel zakończyło odśpiewanie Barki wraz z Papieżem dzięki archiwalnym nagraniom.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela, to szczególny dzień – święto uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.
            W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 13 października.
            Muzyka i stroje minionych lat wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali się śpiewając piosenki z lat 60 i 70.

• Ślubowanie klasy I

• Dzień pełen wrażeń szczególnie dla uczniów klasy pierwszej.
            Podczas Ślubowania uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne, wokalne i taneczne.
            Nie zabrakło upominków od kolegów i koleżanek ze szkoły. Upominki wręczył również Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus ,  przedstawiciele Rady Rodziców oraz pani Dyrektor i Wicedyrektor.
            Po uroczystej części apelu uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• #Druk 3D i projektowanie 3D

•    W naszej szkole odbywają się zajęcia z projektowania 3d zorganizowane w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dzieci z klasy V i VI  mają  możliwość rozwijania swoich zainteresowań dotyczących  nowoczesnych   technologii informatycznych  stosowanych  współcześnie  w  grafice.

Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat projektowania 3D, poznają program, za pomocą którego będą mogli wykonać swój indywidualny projekt, zgodnie z ustaloną tematyką, a następnie wydrukują go na drukarce 3D. Na zajęciach we wrześniu uczestnicy zapoznani zostali z budową i działaniem drukarki 3 d , programem do tworzenia projektów oraz przygotowali swój pierwszy projekt pt ,,Brelok do kluczy ''.