• Boże Narodzenie 2022

•

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo zdrowia, spokoju i niezapomnianych wzruszeń. Niech tegoroczne Święta, przyniosą szczęście, nadzieję i radość. Niech będą niezapomnianym czasem spędzonym wśród najbliższych bez trosk i problemów.

Dyrekcja , Grono Pedagogiczne, Pracownicy.

• 41. ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

• 13 grudnia 2022r. minęła 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W szkole, przy gazetce na temat stanu wojennego, odbył się krótki apel. Został zapalony również znicz przed naszym „lokalnym miejscem pamięci”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji społecznej Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności”. W domu o godzinie 19.30 zapalili światełko, skorzystali także z możliwości zapalenia  wirtualnej świeczki na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl. W ramach upamiętnieni wydarzenia, uczniowie klas VIII wysłuchali prelekcji pracownika IPN pana A. Chomicza, a także zostały przeprowadzone lekcje, które miały na celu przybliżenie okoliczności wprowadzenia stanu wojennego, jego przyczyny i skutki.

• „ Grudniowy wstał świt nie wiedział nikt nic…”

• 7 grudnia 2022r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Braniewie, uczniowie klas 8a i 8b wysłuchali prelekcji Pana Artura Chomicza, historyka i edukatora z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej poświęconej historii stanu wojennego w Polsce. Zostali także zachęceni do wzięcia udziału w akcji „Zapal światło wolności”, upamiętniającej ofiary stanu wojennego.

• #MODELOWANIE Z DRUKIEM 3D

• W ciągu ostatnich  spotkań prowadzonych  w ramach projektu Laboratorium Przyszłości uczniowie zgłębiali tajniki modelowania 3D w  programie Tinkercad . Poznali internetową bazę gotowych modeli , niektóre z nich zostały wykorzystane do projektowania  w technologii 3d . Pojawiły się projekty świąteczne, które zostały wydrukowane na drukarce i przeznaczone na kiermasz świąteczny , który odbył się w naszej szkole 8.12.2022r. z okazji Jasełek.

• Targi Pracy

• Dnia 2 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych odbyły się Baniewskie Targi Pracy pod hasłem,, Dualne kształcenie w szkolnictwie branżowym ", w których udział wzięły VIII klasy. Przewodnim tematem targów było kształcenie branżowe . Młodzież mogła zapoznać się z  licznymi ofertami pracy na terenie naszego powiatu.