• PAMIĘĆ, CHWAŁA I WDZIĘCZNOŚĆ ŻOŁNIERZOM AK!

• 14 lutego obchodzimy 80. rocznicę powstania Armii Krajowej. Uczniowie uczcili pamięć  podziemnego wojska. Głównym celem AK było prowadzenie walki o odzyskanie niepodległości przez organizowanie i prowadzenie samoobrony i przygotowanie armii podziemnej na okres powstania, które miało wybuchnąć na ziemiach polskich w okresie militarnego załamania Niemiec. Przed gazetką przygotowaną na podstawie materiałów IPN oraz przed naszym lokalnym miejscem pamięci – Dębem Pamięci zostały zapalone znicze.

• Niemieckojęzyczny Konkurs Recytatorski

• Nowy semestr rozpoczynamy dobrymi informacjami! Uczniowie naszej szkoły: Zofia Gutkowska, Julia Klimkiewicz, Małgorzata Kwiatkowska, Bartosz Rojek, Patryk Rycko, Bartosz Szumiło, Krystian Wiszniewiecki z klasy 8a oraz Maja Sagan i Jan Kamiński z kl. 4a wzięli udział w III Wojewódzkim Niemieckojęzycznym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Związek Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur z siedzibą w Olsztynie. Zadaniem uczniów była interpretacja głosowa wybranego utworu w języku niemieckim, nagranie swojego wystąpienia i przesłanie go drogą elektroniczną do organizatora. (Ze względu na czas kwarantanny  w nagraniach pomogli również rodzice, za co serdecznie dziękujemy!)

Z niełatwym zadaniem deklamacji wiersza w języku niemieckim nasi uczniowie poradzili sobie świetnie, aż troje z nich stanęło na podium. W kategorii klas IV-VI zdobywcą III miejsca został Janek Kamiński, który zaprezentował wiersz „Bist du traurig?” autor - W. Haranath. W kategorii klas VII-VIII zostały docenione talenty Gosi Kwiatkowskiej recytującej „Die Zitronen” H. Erhardta, której jury przyznało II miejsce oraz Krystiana Wiszniewieckiego zdobywającego III miejsce za interpretację wiersza „Vorweihnachtstrubel” U. Scheffler.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Podaruj 1% swojej szkole

Szanowni Rodzice,

W imieniu Dyrekcji naszej szkoły i Fundacji na rzecz Rozwoju Edukacji Dziecięcej pragniemy serdecznie poinformować, że zgłosiliśmy naszą placówkę do projektu PODARUJ 1% SWOJEJ SZKOLE” edycja 2022.

Nasza szkoła jest na TAK, ponieważ uważamy, że program ten daje szansę na realne wsparcie szkoły, uczniów, ich potrzeb i marzeń, czego dowodem są środki z 1 % podatku zgromadzone na kontach placówek biorących udział w ubr. edycji projektu.

PRZEKAZANIE 1% JEST DOBROWOLNE I BARDZO PROSTE.

Wystarczy, że rozliczając PIT za 2021 rok przekażecie Państwo 1% podatku Fundacji FRRED nr KRS 0000327624 koniecznie wypełniając rubrykę “DODATKOWE INFORMACJE – CEL SZCZEGÓŁOWY 1%”, PODAJĄC W NIEJ NAZWĘ NASZEJ SZKOŁY.

Rozliczyć podatek za 2021 rok możecie Państwo także poprzez stronę internetowa Fundacji - www.frred.eu/jakprzekazac/.

Pamiętajcie, że jako podatnicy nic nie tracicie, a zyskujecie realny wpływ na jakość edukacji w naszej szkole.

👍Będziemy wdzięczni za obserwowanie, polubienie naszej szkoły na FB, udostępnianie postów związanych z udziałem placówki w projekcie „Podaruj 1% swojej szkole”. Bądźcie naszymi ambasadorami😊!

Rodzice, liczymy na Was. Wiemy, że codzienne sprawy, potrzeby naszej szkoły są Wam bardzo bliskie. Dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na nasz cel wierząc, że wspólne działania przyniosą naszej placówce rzeczywiste korzyści.

WIERZYMY, ŻE LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ.

Zespół Fundacji na rzecz Rozwoju Edukacji Dziecięcej