• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2022

• 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. W tym dniu, w 1989r. została  uchwalona przez Organizację Narodów Zjednoczonych „Konwencja
            o prawach dziecka”. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To  okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci
            w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane. Nasi uczniowie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF podjęli następujące działania: zapoznali się z Konwencją o prawach dziecka, obejrzeli prezentację „Prawa Dziecka – Twoje prawa!”, wykonali plakaty. Na holu szkoły uczniowie ubrani na niebiesko i z emblematami w tym kolorze zaprezentowali swoje prace.

• „SZKOŁA DO HYMNU”

• W tym roku już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki  „Szkoła do hymnu”. 10 listopada o godzinie 11:11 odśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

• Wojewódzki konkurs literacko - fotograficzny

• Sukces naszej uczennicy!

Michalina Rojek, uczennica klasy VI a, zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie literacko - fotograficznym pt. „Tu jest moja mała Ojczyzna” zorganizowanym przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Michalina napisała wiersz, w którym zawarła swoje refleksje na temat małej ojczyzny.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 19 listopada w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Michasiu, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Narodowe Święto Niepodległości

• 10 listopada w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel, którego celem było upamiętnienie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy IV i VI przygotowali przedstawienie, aby przypomnieć, że Ojczyzna, wolność, tradycja i patriotyzm to cenne wartości.

Nasza szkoła włączyła się również do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i o

symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.

• SZKOŁA PAMIĘTA

•      Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki SZKOŁA PAMIĘTA. Uczniowie odwiedzili groby na cmentarzach w Lipowinie i Szylenach. Zostały zapalone znicze. W działania włączyli się również wolontariusze oraz zuchy, którzy ozdobili znicze kolorami 8 Gromady Zuchowej „Kolorowe Kredki”.

• #Projektowanie i druk 3D

• Uczniowie naszej szkoły w ramach dodatkowych zajęć projektują modele w formacie 3D. W ciągu ostatnich  spotkań prowadzonych  w ramach projektu uczniowie zgłębiali tajniki modelowania 3D w  programie Tinkercad. Poznawali jego funkcje i możliwości, przekonali się , że projektowanie w trzech wymiarach nie jest niczym trudnym, a stworzyć od podstaw model pod druk 3D może dosłownie każdy.