• Wycieczka do Będomina i Łubiany

•             21czerwca 2022 r. uczniowie klas VI b, VII a i VIII a  uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.  Celem wyjazdu było zwiedzanie miejsc związanych z naszym  dziedzictwem narodowym oraz  uczczenie roku Józefa Wybickiego i 95. rocznicy ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” hymnem narodowym. Muzeum mieści się w osiemnastowiecznym barokowym dworku, w którym urodził się Józef Wybicki. Uczniowie wzięli  udział w lekcji muzealnej na temat „Śladami Mazurka Dąbrowskiego”. Mieli również możliwość wysłuchania pieśni w wersji pierwotnej. Na zakończenie zwiedzania wspólnie z Panią przewodnik odśpiewaliśmy hymn Polski.

W tym dniu młodzież odwiedziła także Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” w Łubianie. Poznała specyfikę zawodu operatora urządzeń przemysłu ceramicznego. Duże wrażenie na uczniach zrobił spacer po olbrzymiej hali produkcyjnej i możliwość zobaczenia pieców do wypalania naczyń ceramicznych. Miłym akcentem wycieczki był zakup drobnych pamiątek w sklepie fabrycznym.

• Kolejny sukces naszej uczennicy!

•    Dominika Słodownik, uczennica klasy VII a, zajęła 3. miejsce w wojewódzkim konkursie literacko-ekologicznym „Urodziny Mikołaja Kopernika”  zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 14 czerwca w Olsztyńskim Planetarium.

Dominika napisała list do najsłynniejszego mieszkańca Warmii. W swojej pracy opisała dokonania Mikołaja Kopernika, które mają nadal duże znaczenie naukowe oraz złożyła astronomowi życzenia z okazji zbliżających się 550. urodzin.

Dominiko, jesteśmy z Ciebie dumni!